Botanik Takviyelerle Rahat Boho İç Mekânlar
11 Eylül 2020

Botanik Takviyelerle Rahat Boho İç Mekânlar

ile admin

Botanik Takviyelerle Rahat Boho İç Mekânlar

Boho ve yaygın adıyla Boho Chic olarak bilinen tarzının kökenleri Fransa’ya dayanır. Özellikle sıra dışı bir ruhu ve kendine özgün tarzı olan insanların evlerinde de bu tarzın etkilerine son zamanlarda oldukça sık rastlamaktayız. Bohem; iç mimarlık konsepti genel itibariyle de tarz sahibi kimselerin dekorasyon fikirlerinde ilham kaynağı olabilecek ögeler taşır.  Bu şekilde değerlendirildiğinde de sanat ve müziğin birleşmesi ile bu ayırt edici tarz ortaya çıkar.

Botanik Takviyelerle Rahat Boho İç Mekânlar

Botanik Takviyelerle Rahat Boho İç Mekânlar

 

Mobilyalarda Vintage Uyumu

Genel olarak mobilyalarda Vintage detayları görmek mümkün ve de bu mobilyalar genel olarak ahşap ve de rattandır.  Spesifik ögelere rastlanmamakla beraber gümüş bakır tonlarında veya metal işlemeleri bolca görebileceğimiz aksesuarlar da bu tarzı evlerinize taşırken sizlere ilham verebilir. Özgün olmak ve de rahatlık ilk planda dışarıdan bakıldığında en büyük çağrışımları yapar. Toprak renklerini ve de göz yormayan canlı renkler size, mimarlık hizmeti veren kişilere yön verebilir. Bu renklerinde ahşapla ve de metallerle uyumu da göz doldurur. Özellikle de makrome- düğümlü tekstil ürünleri, fenerler, mumlar, tütsüler, hamaklar, her boyutta ve de farklı renklerde dağınık yastıklar Bohem tarzın evlerinizde yayılmasına izin vermeniz için gerekli ögeler olabilir. Kilimlerinde oldukça sık yer aldığı bu tarz evlerde veya iç mekanlarda, kilim desenleri Fas ve Aztek kültüründen esinlenmiş olup daha çok parlak, dikkat çekici renklerde olurlar. Kırmızı, mor, mavi, yeşil, toprak tonları renklerine bu halılarda rastlamak mümkün.

 

Bohem Tarzında Toprak Tonları

Daha çok toprakla bağlantıyı anlatan Bohem tarzı dekorasyonda da muhakkak toprak tonlarına, ahşap görünümüne ve de yapraklı bitkilere yer verir. Palmiye ağaçları, cibinlik, koltuk şalları kaktüs ve birçok canlı çiçeği de yaşam alanınıza ortak etmeniz halinde ortaya oldukça dinamik bir görüntü çıkartabilirsiniz. Özellikle değişik ülkelerden ziyaretleriniz sonucu aldığınız farklı kültürlerden süs eşyaları da dekorasyonunuzun bir parçası haline gelebilir. Göçebe tarzı da denilen eskiden kişiselleşmiş ve şimdilerde artık oldukça popülerleşmiş Bohem tarzı iç mekanlar yaratmak için, derli toplu olmayan biraz da hatta dağınık bir şekilde tüm bu ögeleri birleştirmeniz yeterli. Özellikle bu konuda profesyonel bir destek almak için İç mimarlık ağından yararlanabilirsiniz.