Yemek Alanınızı Tazelemek İçin 51 Dikdörtgen Yemek Masası
17 Eylül 2020

Yemek Alanınızı Tazelemek İçin 51 Dikdörtgen Yemek Masası

ile admin

Yemek Alanınızı Tazelemek İçin 51 Dikdörtgen Yemek Masası

İç mekanların tasarımlarında özellikle mutfakların tasarımları yapılırken iç mimarlık tarafından tercih edilen yemek masaları genellikle dikdörtgen şekilde olanlardır. Genelde kalabalık bir aile yapısına sahip bireyler tarafından tercih edilse de kapladığı alan ile daha ergonomik bir yapıda olduğu için kalabalık olmayan, çekirdek aileler tarafından da tercih edilenler arasındadır. Yemek masasının dikdörtgen olmasının bir diğer avantajı da misafirler ağırlanırken yapılacak birçok çeşit yemeğin hepsinin ulaşılabilecek bir yerde yani masada yerini alabilmesidir. Dikdörtgen masalar süsleme konusunda da oldukça zengin olabilir. Planlanmış olan bir kutlama ya da benzeri özel günlerde dikdörtgen olan masanın süslemesi ve dizaynı da rahatça yapılabilmektedir.

Dikdörtgen Yemek Masaları Kalabalık Ortamlara Çözüm Sunar

Kalabalık aile ile yemeklerinde çözüm olduğu gibi herhangi bir iş toplantısı ya da toplu bir karar alınma aşaması gibi konferanslarda da dikdörtgen masaların kullanımı daha uygun ve rahattır. Herkes birbirini rahatlıkla görebilir ve herkes birbiri ile fikrini uygun şekilde paylaşabilir. Dikdörtgen masalarda oturabilecek kişi sayısı 8-10 kişiye kadar çıkabilmektedir. Bu durum da kalabalık bir yemek randevusu ya da kalabalık bir misafir sayısına çözüm niteliğindedir. Dikdörtgen yemek masaları ahşaptan, camdan ya da mermerden üretilebilmektedir. Camdan yapılan dikdörtgen masalar kullanışlı olmasının yanı sıra temizlenmesi açısından da kullanıcılar açısından oldukça kullanışlıdır. Mimarlık olarak daha klasik bir yapıda olan mekanlar için ahşaptan üretilmiş olan dikdörtgen masalar mekanın dekorasyonu açısından daha uygundur.

Uzatılabilir Dikdörtgen Masalar ile Alandan Tasarruf Edin

Açılabilir kapanabilir yani uzatılabilir dikdörtgen masalar kapalı hali ile daha az yer kaplamaktadır. Bu dikdörtgen masalar az kişi sayısı ile kullanılacağı zaman açılmadan kapalı hali ile kullanılabilmekte ancak kişi sayısı arttıkça ve masa daha küçük kaldığında kullanışlı olması için uzatılabilmekte ve kalabalık kişi sayısına da uyumlu hale getirilebilmektedir. Uzatılabilir dikdörtgen masalar bahçelere de rahatlıkla yerleştirilebilir. Yemeğin açık havada yemek istendiği zamanlarda da uzatılabilir masalar İç mimarlık ile yapılmış olan rahat bahçe dizaynları içerisinde de kullanılabilir.