Uyumlu Gri ve Bej Dekor
17 Eylül 2020

Uyumlu Gri ve Bej Dekor

ile admin

Uyumlu Gri ve Bej Dekor

Özellikle dekorasyon renkleri arasındaki en sorunsuz ve de en kurtarıcı renklerden olan gri ve bej şimdilerde oldukça uyumlu bir görüntüye imza atarak en gözde salonları süslüyor. Son zamanlarda trend haline gelen bej ve gri tonları, bir araya geldiğinde göz yormayan bir görüntü yaratır bu da sizin daha fazla iç mekâna öge yerleştirmenize imkân tanır. Özellikle küçük odalar ya da küçük ev girişleri, antrelere sahipseniz; sizin için en iyi tercih zor olmayan tonlarda bir denge kurup genele yaymanız.

 

Geniş Odalar İçin Tasarım Hileleri

 

Küçük bir iç mimarlık hilesi ile daha geniş odalar elde etmeniz mümkün. Daha aydınlık bir görünüm, daha büyük bir iç mekân demektir. Bu şekilde dizayn edilmiş odalar oldukça geniş bir görünüme de kavuşup, küçük bir oda hissiyatından sizleri uzaklaştırır. Aynı zamanda da iç dizayn için ikinci bir renk seçiminde karasız iseniz ki bu durum oldukça zor bir durumdur. Kesinlikle bej tonları ile grinin uyumunu dekorasyon ögesi haline getirip modern bir çizgiye yaklaşabilirsiniz. Koltuk takımlarında özellikle son zamanlarda gri rengini görmeye çok alışkınız. Özellikle de İskandinav oturma odası koltuklarında.

 

Duvarlar ile Kombinasyonlu Aksesuarlar

 

Oturma odanızda daha aydınlık ve ferah bir görüntü elde etmek istiyorsanız da bu koltukları bej renk aksesuarlar veya duvarlar ile kombinasyon yapabilirsiniz. Aynı zamanda sadece oturma gruplarında değil özellikle yatak odası ve genç odası da yorgun bir günün ardından eve geldiğinizde rahatlamak isteyeceğiniz iç mekanlar olduklarından dolayı göz yormayan sade bir görüntü ararsınız. Bu görüntü bej tonlarda aksesuarlar ile hem şık hem de hem de ferah bir görüntü olabilir. Özellikle duvar kâğıdı seçiminde bej rengin sade ama şık tonlarını yakalarsanız, odayı diğer ögelerle tamamlamak oldukça kolay olur. Mimarlık desteği alarak da özellikle de doğru bir şekilde fikir sahibi olabilir, pek çok şeyi evinizde deneyimleyebilirsiniz. Halılarınızda, perdelerinizde de daha özgür bir seçim yapıp griyi deneyimlerseniz evinizdeki havayı modernleştirip, daha klasik dışı çizgilere sahip olmuş olursunuz. İç mimarlık konusunda geniş bir yelpazeye sahip olup, faydalanmanız için oldukça elverişli bir yerdir.