Yakut Kırmızısı Desenli Geniş Karanlık İç Mekanlar
17 Eylül 2020

Yakut Kırmızısı Desenli Geniş Karanlık İç Mekanlar

ile admin

Yakut Kırmızısı Desenli Geniş Karanlık İç Mekanlar

Geniş bir alana sahip iç mekanlarımızda kullandığımız renkler son trendlerle birlikte farklılık göstermektedir. Ev ve ofis dekorasyon ürünlerinde son zamanların en çok kullanılan renklerin başında kırmızı gelmektedir ve kırmızı rengin tonları arasında gotik tarzıyla yakut kırmızısı oldukça ön plana çıkmaktadır. Yakut kırmızısı direk olarak bir ürünün rengi olarak kullanılabildiği gibi, farklı renkteki ürünlerin üzerinde desen rengi olarak da tercih edilmektedir. Özelikle geniş ve karanlık iç mekanlarda, gotik ve antika tarzı modern tasarımla buluşturan bu renk iç mimarlık ekiplerinin de vazgeçilmezi haline gelmiştir. Yakut kırmızısı, geleneksel barok ve gotik tarz ile son moda ürünlerin uyumunda vazgeçilmezlerin arasına girip, popüler bir renk olmaya başarmıştır.

Geleneksel Tarz ve Yakut Kırmızısını Uyumu

Yaşam alanlarında yakalamaya çalıştığımız renk uyumu, belli renk düzeyine sahip ürünlerin kombinasyonu ile elde edilmektedir. Gotik mimarlık tarzında mor, gri, koyu kırmızı ve yakut kırmızısı gibi kasvetli renkler vazgeçilmezler arasındadır, ancak bunları beyaz veya bej gibi renklerle kombine etmeniz durumunda bu kasveti ortadan kaldırarak, karanlık bir ortama sahip olan alanınıza hareketlilik katabilirsiniz. Yakut kırmızısı ayrıca günlük kullanılan yastık gibi ürünlerde tercih edilebileceği gibi bu tarz ürünlerin üzerindeki desenlerde de tercih edilmektedir. Yakut kırmızısına sahip bir ortamda, açık renklerin aksine kullanılabilecek bir diğer renk seçeneği ise altın veya gümüş rengi desenine sahip ürünlerdir.

Gotik Renkleri Farklı Alanlarda Deneyimleyin

Gotik tarz günümüze kadar genel olarak oturma odası ve yemek odalarında kullanılmıştır. Ancak son dönemde İç mimarlık ekipleri tarafından bu tarz, yatak odalarında ve süs amaçlı kullanılan objelerde de sıklıkla tercih edilmekte ve kullanıcıların büyük beğenisini toplamaktadır. Gotik tarz genel olarak büyük, geniş hacimli ve kendine has bir tarzı olan eşyaları tanımlamakta kullanılan bir ifadedir. Bu karakteristik özellikleriyle, eşyaların üzerinde renk uyumuyla birlikte büyük kabartmalar veya derin oymaya sahip sandalye veya koltuk ayakları tercih edilmektedir. Böylelikle koltuk, perde, zemin veya taş ve ahşap dekoratif ürünlerinizde, yakut kırmızısı renge sahip bir tarzla gotik stili iç mekanlarınıza kolaylıkla uygulayabilirsiniz.