Büyülü Tavan Tasarımları
17 Eylül 2019

Büyülü Tavan Tasarımları

ile admin

BÜYÜLÜ TAVAN TASARIMLARI

Dünyadaki evlerde tavanlara ne kadar az dikkat edildiğini sık sık şaşırdık ve çoğu zaman orada bir sürü beyaz dışında hiçbir şey görmüyorsunuz. Bir millet olarak her zaman gökyüzüne bakmak konusunda nasıl saplantılı olduğumuzu ve göklerdeki yıldız şovunu merak ettiğimizi düşündüğünüz zaman bu daha da şaşırtıcı! Elbette bu harikanın bir kısmını içeride, oturma odasında ya da yatak odasında, benzersiz, harika ve canlı renkler ve desenlerle dolu bir tavan ile taşıyabiliriz. Ve hayır, her zaman yıldızlarla ve bulutlarla doldurulmasına ve mavi gökyüzünden ilham almasına gerek yoktur! Tavan tasarımı için ipuçları verdiğimiz bu yazıdan keyif alacağınızı düşünüyoruz.

Gece gökyüzünden esinlenilen tavanlar çocuk yatak odasında çok yaygınken, nedense yetişkin tavanlarda canlı tavanlar çok daha az yaygındır. Ancak yaratıcı tasarımcılar bu monoton kalıbı, süsledikleri odaya karakter, renk ve stil katan tavanlarla kırıyorlar.

Bu keyifli trende girmenin zamanı geldi.

Büyülü Tavan Tasarımları

Büyülü Tavan Tasarımları

TAVAN TASARIMI İÇİN TÜYOLAR

NEŞELİ MODERN YATAK ODALARI

Çok renkli zenginliklerle dolu bir yatak odasıyla başlıyoruz ve burada heyecan verici bir kahramanın rolünü oynayan öge ise tavan. Ekrandaki renklere hayret etmek kolaydır, ancak sadece tavanın ötesine bakın ve odanın geri kalanının da neşe dolu bir lezzetle rengi nasıl kucakladığını göreceksiniz. Gerektiğinde hem misafir odası hem de çocuk odası olarak kullanıldığında, bol miktarda pembe, turuncu ve kırmızı tonlarının yanı sıra sarı, yeşil ve mavi sıçraması vardır.

Çok renkli bir tavan, alanı elinize alabileceğiniz her renkle doldurmanız gerektiği anlamına gelmez. Aşağıdaki yatak odası daha modern, ölçülü ve hatta sade bir yaklaşım göstermektedir ve kullanmak için belirgin tavan kirişlerine sahipseniz daha iyi çalışır. Tavandaki elma yeşilinin parlak cazibesi, parlak beyaz kullanımı ile kesilerek yatak odasının plaj tarzının bozulmadan kalmasını sağlar. Her zaman duvarların üstünde değil!

TAKLİT EDİLEMEZ YAŞAM ALANLARI

Birkaç yıl önce duvar kağıdıyla kaplı bir aksan duvarı önerseydik, birçoğunuz bunu ’90’lı yıllardan’ hatırlardı. Ancak zaman değişti ve bugün tavandaki duvar kağıdı kendi başına bir trend haline geliyor. Bu oturma odası mükemmellik eğilimini özetlemektedir. Tavan tasarımı şık, zarif ve henüz hayat dolu görünüyor! Buna harika aynayı ekleyin ve o renk sıçramasıyla birlikte kullanabileceğiniz çok sayıda deseniniz var.

SÜSLÜ ŞIKLIK

Klasik yoldan aşağıya inmek, son birkaç sezonda sık sık alınan bir rotadır, çünkü retro, vintage ve hatta Victoria stillerinden esinlenmiş tasarım öğeleri bir kez daha dünya çapında evleri şekillendiriyor. Belki de evinizin ihtiyacı, Mısır, Fas ve hatta Yunan kültürlerinden motifler getiren el boyaması özel tavan duvar resimlerinden biridir! Akdeniz temalı bir ev sinema salonuna veya Asya lezzetine sahip bir oturma odasına sahipseniz, bunun geri dönüşü olmayan bir seçenek olduğunu göreceksiniz.

TAVAN TASARIMI KİME YAPTIRILIR?

Tavan tasarımları için birbirinden yenilikçi fikirler almak ve benzersiz bir tasarımın sahibi olmak için Move Mimarlık ile iletişime geçin.