Rahat Bir Alan Yaratmak İçin En İyi Misafir Odası Fikirleri
19 Mart 2020

Rahat Bir Alan Yaratmak İçin En İyi Misafir Odası Fikirleri

ile admin

Rahat Bir Alan Yaratmak İçin En İyi Misafir Odası Fikirleri

Sık sık misafirleri olan ev sahipleri için bu yazımızda birkaç öneride bulunacağız. Toplumumuz da bildiğimiz üzere eve bir misafir geldiği zaman ilk düşünülen şey misafirin rahat etmesidir. Hatta ilk kez ev sahibi olurken bile misafirler düşünülerek ev oda sayısı ona göre belirlenir. Peki bu odalar nasıl ve ne şekilde dizayn edilebilir? Ankara Move iç mimarlık olarak sizlere bu noktada birkaç ipucu vereceğiz.

Öncelikle eğer oda boyutunuz küçük ise ve çok dar gözükmemesini istiyorsanız eşyaları kullanışlı şekilde ayarlamanız gerekmektedir. Odanızı göz önüne aldığınızda gözünüze çarpan kiriş ve kolonlar varsa ve odaya eşya konulduğunda daha dar gösterecek durumda ise o alanları değerlendirmek için gömme dolaplar kestirebilirsiniz böylelikle hem alanlar dar olmayacak hem de misafirleriniz geldiklerinde o dolapları kullanabilecek, eşyaları valizlerde kalıp sürekli orda onu düzenlemekle uğraşmayacaklardır.

Bu konuda Çayyolu ic mimarlık olarak sizlere destek sunabiliriz. Diğer yandan diğer önemli bir konu ise yatak konusudur. Eğer alanınız küçük ise ve siz değerlendirmek istiyorsanız diğer yandan da sıkış tepiş olsun istemiyorsanız hem yatak hem koltuk olarak kullanılabilen sedirlerden yaptırabilirsiz. Gece yatak olan gündüz de üzerine renk renk yastıkların konulduğu bir koltuk ne kadar da kullanışlı ama değil mi? Renk kullanımı çok önemlidir hem ferah ve iç açıcı hem de gösterişli olması sizi ve gelen misafirlerinizi mutlu edecektir. Duvarınızı iç açıcı bir mint yeşili ile veyahut güzel bir çakıl taşı grisi ile boyayabilir simde kullanabilirsiniz eğer değişiklik isterseniz çizgili duvar kağıtları hem şık hem de gösterişli bir tercih olabilir. Duvarlara güzel küçük tablolardan asarak hareketlendirebilirsiniz. Odada ki dolap içlerini organizerlerle daha da kullanışlı hale getirebilirsiniz.

Misafirlerin rahat uyku almaları için sabah erkenden güneş ışığıyla uyanmak istemeyenler için kalın ışık geçirmeyen perdeler tercih edilebilir böylelikle karanlık bir ortamda yatan misafirleriniz daha dinlenmiş olarak güne başlayacaklardır. Eğer mümkünse oda da bir berjer koltuk konulabilir hem akşam uyumadan önce kitaplarını okuyabilir son kez maillerini kontrol edebilir bitki çayını orada içip daha sonra yataklarına geçebilirler. Bu konfor onlara kendilerini sanki evlerindeymiş gibi hissettirecektir. İc mimarlık ofisi Move Mimarlık olarak sizlere tavsiye ettiğimiz bu tarz bir oda ile gece tam bir yatak odasıyken sabahleyin toplandığında normal bir oda gibi kullanılabilir hem sizin hem de misafirlerinizin kafası rahat olur.