Ofis Tasarımında Dikkat Edilmesi Gerekenler
19 Mart 2020

Ofis Tasarımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

ile admin

Ofis Tasarımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Move Mimarlık olarak sizlere harika ofisler tasarlıyoruz. Çünkü bir ofis tasarımında nelere dikkat edilmesi gerektiğini biliyoruz. Move İç mimarlık ofisi olarak sizler için ofis tasarımında dikkat edilmesi gereken hususları derledik.

Ofislerde tasarım yapılırken ic mimar tarafından öncelikli olarak ofis boyutları göz önünde bulundurulmaktadır. Mekanın boyutları hakkında fikir sahibi olmanız, eşya yerleşimi, duvar rengi gibi konularda sağlıklı kararlar vermenize yardımcı olacaktır. Şayet ofis küçükse, kullanılacak olan mobilya boyu da küçük olacaktır. Geniş bir mekanda ise minimal eşyaların kullanılması görüntüyü bozacaktır. Bu sebeple hem ferah hem de verimli bir çalışma alanının oluşturulması ofis boyutlarını dikkate alarak mümkündür.

Çukurambar ic mimarlık olarak dikkat ettiğimiz noktalardan bir diğeri ise firmaların faaliyet alanıdır. Çalışma alanının düzenli olması ancak bu kritere bağlıdır. Örneğin bir hukuk bürosu tasarlanıyor ise ağır bir stil uygulanabilir. Ancak bir reklam firmasına hukuk bürosu stili uygulamaz. Çünkü işiniz yaratıcılık gerektirir, renklerin ve farklı tasarımların yapılması gerekir. Faaliyet alanı dahilinde renk ve mobilya seçimi yapıldıktan sonra sıra duvar rengine gelir.

İş verimi açısından da dikkat edilecek konulardan olan duvar renklerinin açık olması, mekanın ferah bir görünüme kavuşmasına da yardımcı olacaktır. Gri, bej, krem ve nört renkler kullanarak şık bir mekan sahibi olabilirsiniz. Mekan küçükse ve sektörünüze de uyuyorsa pastel tonları ve değişik renk geçişleri de kullanabilirsiniz. Ancak çok fazla renk karmaşası ofisin dağınık gibi görünmesine yardımcı olacaktır. Bu sebeple Çayyolu ic mimarlık olarak daha açık renkler kullanmanızı tavsiye ederiz.

Dekorasyonda dikkat edilmesi gereken noktalardan biri de aydınlatmadır. Şayet ofis camları küçükse güçlü aydınlatmalar gerekecektir. Mekanın boyutu, düzen, eşyalar vb. kriterler göz önüne alınarak tamamlayıcı olarak yanı genel havayı etkileyen bir aydınlatma kullanımı ic mimar tarafından tavsiye edilmektedir. Ayrıca ortama farklı bir hava katmak için tamamlayıcı aksesuarlara da ihtiyacınız olacaktır. Seçeceğiniz mobilyaların estetik açı ile birlikte rahat olması, hem çalışırken sizlere kolaylık sağlayacaktır, hem de çeşitli sağlık sorunlarının önüne geçecektir. Sıcak ve canlı ofis tercihleri için hemen firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.