Küçük Alanı Yenilemek için Çamaşır Odası Fikirleri
19 Mart 2020

Küçük Alanı Yenilemek için Çamaşır Odası Fikirleri

ile admin

Küçük Alanı Yenilemek için Çamaşır Odası Fikirleri

Çamaşır odası evde en fazla zaman geçirdiğiniz alanlardandır. Bu ortamda keyif almak için tasarımları da hoşnut olacağınız tarzda yapmanız gerekir. Sepetler ya da antika kavanozlar kullanarak ortama hareket katabileceğiniz gibi, bu ortamın işlevsel olması ve çok fonksiyonlu detaylar ile donatılması gerekmektedir. İc mimarlık firması olarak sizlere tavsiyemiz öncelikle bu küçük alanları kullanışlı hale getirmeniz olacaktır. Bu sebeple ilk olarak duvara katlanan bir kurutma tahtası asarak işe başlayabilirsiniz.

Kavanoz ya da sepetler kullanarak oluşturacağınız vintage alan işinizi zevkle yapmanıza yardımcı olacaktır. İc mimarlık firmamız olan Move Mimarlık bu alanları büyük ve eğlenceli kılmak için farklı projelere imza atmaktadır. Sepet tercihinde dokuma kullanabilir ve bu sevimli sepetler ile çamaşır odanızı düzenli tutabilirsiniz. Yıkanan çamaşırları kategorisine göre farklı sepetlere yerleştirebilirsiniz. Bir çamaşır odasına en önemli nokta depolama alanlarının genişliğidir. Bu sebeple sadece çamaşırları yerleştirmek için değil aynı zamanda temizleme ürünlerini koymak için de uygun bir ortam oluşturmanız gerekir.

Çayyolu ic mimarlık firması olarak sakin bir çamaşır odası için nötr renkler kullanmanızı tavsiye ederiz. Bu renkler ile ortam hem aydınlık hem de derli toplu görünecektir. Ayrıca küçük detaylar ile ortama hareket katmayı da ihmal etmeyin. Bu sebeple çamaşır odanızda capcanlı renklerden oluşan duvar kağıtları kullanabilirsiniz. Çamaşırları kolayca katlamak için ise odanızda küçük de olsa bir tezgah bulunması gerekir. Bu tezgah kurutucu makinelerin üzerine yerleştirildiğinde yerden de tasarruf sağlamanız mümkün olacaktır. Yine yerden tasarruf sağlamak için çamaşır makinesi ve kurutma makinesini üst üste yerleştirin. Ayrıca bu alanda ütü yapmak, dikiş dikmek için uygun alanlar da yaratmalısınız.

Çukurambar ic mimarlık firması olarak sizlere özellikle yaratıcı depola alanları oluşturmanız tavsiye ederiz. Bu çok amaçlı odanıza şayet ihtiyaç duyuyorsanız lavabo da yerleştirebilirsiniz. Temizliğin kolay olması için yerlere halı yerine muşamba tarzında su geçirmez ürünler sermeniz gerekir. Bu sebeple döşeme derdinden de kurtulmuş olursunuz. Ayrıca en çok zaman harcatan aktivitelerden biri olan ütü sürecinde de ütü masalarının yer kaplamaması adına onları katlanabilir olarak tercih etmeniz ortamı tasarruflu kullanmanıza yardımcı olacaktır.