Kolay Bütçe Dekorasyon Fikirleri
19 Mart 2020

Kolay Bütçe Dekorasyon Fikirleri

ile admin

Kolay Bütçe Dekorasyon Fikirleri

Eğer ki bulunduğunuz ortama estetik katmak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Şimdi sizlere ic mimarlık ofisi olarak çok büyük bütçeler harcamadan evinize farklı bir hava katacak önerilerini aktaracağız. Eski dönemlerden beri toplumumuzda, estetik zevki bulunmaktadır. Ya bir çiçeği alır evde kullanmadığı bir vazonun içine koyar ya minderlerin üzerlerini el işi ile işler ya da eski salça kaplarından saksı yapar bunu bilinçsiz yapsa da bu bulunduğu ortamda yadırganmaz evet şimdi bizler ise bugün burada evdeki malzemeler ile neler yapabileceğimiz hakkında ufak fikirler vereceğiz.

Evde kullanılmayan yatak altlarında veya dolap üstlerinde oraya buraya tıkıştırılmış eşyalarımızı ortaya çıkarma vakti. Mesela evinde bulunan eski bir sepet veya sandık varsa onu alıp boyama ile işe koyul ve hem boyayarak kendin için bir aktivite yap hem de yeni bir dekor elde et sandığını boyadıktan sonra kapağına led ışık koyabilirsin. İçine dergiler, kitaplarından yerleştirip kendine küçük bir yer kitap- sandığı yapabilirsin odaya farklı bir hava katacağından şüphemiz yok!

İç mimarlık firması olarak sizlere tavsiyemiz eğer ki evde bir sürü kullanılmayan cam şişelerin, kavanozların varsa hemen onları da alman olacaktır. Bir de jüt ip kullanarak harika tasarımlar oluşturabilirsiniz. O iplerden alıp kavanozlarının- şişerlerin etrafını dolayabilir üzerlerine kurdele koyup masa üstü kalem kutuluk veya banyo için diş fırçalık yapabilir, içine çiçekler koyabilirsin sadece 10 dakika da hazır.

Doğanın bize vermiş olduğu doğal nimet olan kozalaklar, düz pürüzsüz taşlar da evine renk katabilir, evinde kullanmadığın bozulmaya yüz tutmuş ojelerin varsa eğer kozalaklarını veya taşlarını boyayarak odana renk katabilirsin.

Günümüzde telefonların çok iyi fotoğraflar çekmesinden dolayı artık eskisi kadar çekilen fotoğraflar çıkartılmasa da hala ok değerli, telefonunda biriktirdiğin güzel bulduğun fotoğraflarını çıkartıp odana onları yapıştırabilir led ışık ile etrafını süsleyebilirsin.

Evdeki koltuklar bir süre sonra yıpranmaya üst yüzeyleri eskimeye başlar bunu önlemek için evindeki eski veya kullanmadığın kumaşlardan yama yaparak rengârenk bir koltuk örtüsü meydana getirmek hiçte fena fikir değil.

Marangozdan kestireceğiniz 3-4  küçük tahta’ya halat iplerden geçirip duvara asabilir üzerine sevdiğin bir eşyanı koyabilir veya mumla geceni aydınlatabilirsin.

Cüzi miktara bulabileceğiniz temizledikten sonra boyayabilir üst üste koyup dekoratif bir köşe yapabilirsiniz.

Çukurambar ic mimarlık firması olarak sizlere tavsiyemiz odadaki aynı renklerden sıkıldıysanız zevkinize uygun duvarlarınız için duvar kağıtları alıp yapıştırmanız olacaktır.

Bitkisiz olmaz bitkiler bulundukları her ortama ayrı bir canlılık katarlar büyük boy bitkilerden alıp boy aynanızın kenarlarını renklendirebilirsiniz.

Hülasa bu yazımızda evde var olan eşyaları değerlendirmek veya kolay bütçe ile alınıp evde dekoratif bir şeyler yapmak isteyenler küçük fikirler sunmuş olduk.