Evinizdeki Herhangi Bir Odayı Yükseltmek İçin En İyi Vurgu Duvar Fikirleri
19 Mart 2020

Evinizdeki Herhangi Bir Odayı Yükseltmek İçin En İyi Vurgu Duvar Fikirleri

ile admin

Evinizdeki Herhangi Bir Odayı Yükseltmek İçin En İyi Vurgu Duvar Fikirleri

Duvarlar aslında boş tuvallerdir. Bu sebeple dekorasyon için sınırsız alternatifiniz var demektir. Beyaz duvarların farklı renk ve tasarımlar ile süslenmesi ve vurgu yapması ortamın havasını değiştirecektir. Yaratıcılığı bu noktada kullanmanız hem ekonomik olarak sizlere katkı sağlayacak hem de estetik açıdan çok şey sınacaktır. Bu noktada kişisel tercihleriniz de çok önemlidir. Örneğin çok çabuk sıkılan biriyseniz duvarlarınızda çıkarılabilen duvar kağıtları kullanmanız gerekir. İc mimarlık firması olarak ilk olarak sizlere tavsiyemiz desenli duvar kağıtları olacaktır.

Desenli duvar kağıtları ortama farklı bir hava katacak ve ilham verici olacaktır. Ayrıca her alan için tercih edilecek olan duvar kağıtları da farklı olacaktır. Örneğin mutfaklarınızı aydınlık göstermek için küçük petek desenli bir vurgu duvarı tercih edebilirsiniz. Yemek odalarınızda vurgu yapmak için süslü ve şık duvar kağıtları tercih etmeniz gerekir. Ancak bu seçimlerde cesur olmalısınız. Desenlerin ve renklerin birbirine karışması sizi asla korkutmamalıdır. Çukurambar ic mimarlık firması olarak yatak odalarınız için de yine rahatlatıcı tarzda olan duvar kağıtları kullanmanızı öneriyoruz.

Ayrıca rahatlamak ve oturup kahve içmek için kendinize bir alan ayarlayabilirsiniz. Bu alana vurgu yapmak için duygusal ögeler tercih edebileceğiniz gibi, silüetler ile ortama hareket katabilirsiniz. Özellikle yatak odası duvarlarınızı vurgulamak için parlak duvar boyaları kullanabilirsiniz. Bu boyaları özellikle yatak arkasına tek duvar şeklinde kullanmanız ortama farklı bir hava katacaktır. Çayyolu ic mimarlık firması olarak duvarlarını vurgulamak isteyenlere tavsiyemiz cesur tercihlerde bulunmaktır. Özellikle şömineli evleri daha natürel kılmak adına çiçekli duvar kağıtları tercih edilebilir.

Ortama keyifli bir hava katmak adına duvar kağıtları noktasında doğru seçim yapmanız gerekiyor. Örneğin lila renkten oluşan duvar kağıtları hem vurgu yaparken hem de ortamı geniş gösterecektir. Vurgu yapmak için duvar kağıtları dışında Çankaya ic mimarlık ofisi olarak sizlere tavsiyemiz duvarlarınızda ayna kullanmanızdır. Vurgu yapacağınız duvarı aynalar ile kapladığınızda ortam şık görünecektir. Evinizin diğer alanlarında da vurgu yapacağınız duvarı belirleyin ve duvarda farklı duvar kağıtları ve aynalar kullanmayı deneyin. Ayrıca bu işlemi evinizin tüm alanlarında yapabilirsiniz.